Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE

ARAÇ SAHİPLERİ

Yönlendirmeyi atla

YARARLI BİLGİLER

V6 Diesel Motoru
2.7 V6 Diesel motoru çok verimlidir, aslında kabine yeteri miktarda sıcak hava sağlayabilmek için yardımcı bir ısıtıcı gerektirmektedir. 2.7 V6 Diesel motorundaki yakıt basıncı 1650 bar olarak sabitlenmiştir, bu basınç tamamıyla şişirilmiş bir lastiğin basıncından 750 kat daha fazladır!

Otomatik Isıtmalı Camlar
Ön ve arka ısıtmalı camlar (ve ısıtmalı kapı aynaları) dış ortam sıcaklığı eksi bir dereceye düştüğünde otomatik olarak çalışmaya başlar (güç yönetim sistemi akü şarjını yeterli olduğunu gördüğü sürece sistem aktiftir).

Uydu Bağlantılı Navigasyon Sistemi
Yakıt azaldığında civardaki yakıt istasyonları otomatik olarak gösterilir.

ZF Şanzıman
TZF Şanzımanın elektronik beyni, sürüş stilinize yanıt vermeyi ‘öğrenir’. Spor modundayken gaz kelebeği ve viraj alma davranışları izlenir. Istekli bir sürüş stili veya zorlu bir yol tespit edildiğinde 6. vites engellenir ve küçük vitesler daha ulaşılabilir kılınır bu şekilde vitesler arasındaki ‘arama’ engellenir. Seyir modundayken geliştirme ve yakıt tasarrufunu maksimize etmek için 6. vites devreye girer. Eğer gerekliyse sert bir frenajdan sonra, sistem vites küçülterek optimum ivmelenmeye olanak sağlar.

R Performans
R-Performans modellerinde yüksek yatay g yükü tespit edildiğinde 6 hızlı otomatik şanzıman dönemeçlerin ortasında vitesi yükseltmemek üzere programlanmıştır.

Adaptif Sabit Hız Kontrolü (ACC)
Radar-tabanlı Adaptif Sabit Hız Kontrolü (ACC) havacılık endüstrisi için geliştirilmiştir.

JaguarVoice
JaguarVoice ile gözlerinizi bir saniye bile yoldan ayırmadan ve direksiyondan elinizi çekmeden Uydu Navigasyon Sistemini kontrol edebilir, klimayı ayarlabilir, bir telefon görüşmesi yapabilir veya TV, Radyo, CD, MD, Teyp kontrollerini yönetebilirsiniz!

Jaguar Anahtarlık
Jaguar anahtarlığın üzerindeki kilitleme ve kilit açma düğmelerine aynı anda basarsanız aracınızı immobilize eder ve iki aşamalı kilit açma mekanizmasını devreye sokarsınız. Yalnızca iki düğmeyi basılı tutun göstergelerin 5 saniye sonra devreye girmesini bekleyin ve sistem devre girmiştir. İşlemi geri almak için aynı eylemi tekrarlayın.

XJ Süspansiyon
XJ araçları, geleneksel çelik helezon yaylar yerine gelişmiş, kendiliğinden seviyeyi ayarlayan hava yaylı/amortisörlü üniteler kullanarak yol koşulları ne olursa olsun ideal sürüş ve kontrol dengesi sağlar. Yükseklik sensörleri bir elektronik kontrol modülüne sürekli olarak bilgi ileterek yolcu ve bagaj yükü her ne olursa olsun XJ aracın her zaman aynı seviyede düz kalmasını sağlar. Araba park edildiğinde sistem her 24 saatte bir devreye girerek aracın aynı seviyede düz kalmasını sağlar.

XKR Kaplamaları
XKR için kullanılan yüksek kalitedeki Burr Ceviz Ağacı kaplamaları kütüklerden değil 75 yaşındaki Amerikan Ceviz ağaçları üzerinde gelişen yumrulardan elde edilir. Kendine özgü zengin desenleriyle bu yumrular çıkartılır, kabaca düzleştirilerek, iyi kalitede kaplamaya dönüşmesi için İngiltere’ye gönderilir. Jaguar zanaatkarları, fasyalarda ve kapı ilavelerinde kullanılmak için bu yumruların birebir benzerleri olan kaplamaları yaparlar. Bu, mükemmel kopya deseni elde etmek için ardışık kaplama tabakalarının çevrilmesi demektir. Kaplama ve laminantlar, metal bir substratın üzerinde değişken tanelerle biriktirilir ve ısı yardımıyla birleştilir. Vernikleme işleminden sonra herbiri paketlenene ve ayrı ayrı belirtilmiş Jaguar ile eşleşinceye kadar aşamalı cilalama aşamalarından geçerler. Benzer işlem Karaağaç ve Kuşgözü Akçası için uygulanır.

Fren Diskleri
Jaguar, ürettiği araçlarda Fren Diskleri ve Üstten Çift Eksantrik (DOHC-Double Overhead Cam Shaft) kullanan ilk Üreticidir.