Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE

HABERLER

10 Ekim 2009

Auto Express Ödülleri 2009′da Jaguar’a Çifte Ödül

Jaguar'ın Tasarım Direktörü Ian Callum’un bugüne kadar yapmış olduğu en başarılı tasarımlarından birisi olan Jaguar XF iki yıldır üst üste “En İyi Executive Araç" seçilirken kendisi de Auto Express Awards 2009’da “Yılın Kişisi” ödülüne layık görüldü.

Auto Express dergisi Baş Editörü David Johns şöyle konuştu: “Ian Callum’un neden “Yılın Kişisi” ödülümüze layık görüldüğünü anlamak için yeni XJ’e şöyle bir bakmanız yeterli. Sevilen İngiliz markasının yeniden keşfini yönettiği ve Jaguar’ları bir kez daha son derece arzu edilen ve stil sahibi araçlar haline getirdiği için Ian Callum bu ödülü fazlasıyla hak etti.”

Ian Callum ise şöyle dedi; “Bu ödüle layık görülmek benim için büyük bir onur. Jaguar’da geçirmiş olduğum son birkaç yıl içerisindeki çalışmalarımdan ötürü tanınmak son derece tatmin edici bir duygu. On yıl önce kendime bir hedef belirlemiştim ve nihayet bu hedefime ulaştığımı ve sonunda meyvelerini toplayama başladığımı görmek harikulade. Bu hedefin bir kısmı sektörde hizmet veren en iyi tasarım takımını etrafımda toplamayı başarmaktı, bu yüzden bu ödül benim için olduğu kadar onlar içinde onur verici olmalı.”

XF, Auto Express okuyucuları arasındaki popülerliğini bu yılın başlarında Driver Power 2009 Güvenilirlik ve Memnuniyet Anketinin birincisi olarak seçildiğinde kanıtlamıştı.

David Johns şöyle diyor: “Yeni dizel motor seçenekleri ve göz kamaştıran yüksek performansıyla amiral gemisi Jaguar XF son on iki ay içerisinde adeta zaferden zafere koştu. Bu sebeple Executive sınıfı araçlar arasında iki yıldır üst üste rakiplerinin üzerine çıkması sürpriz olmaza gerek.”

“Şaşırtıcı olan Mercedes’in son E-Class serisinin İngiliz Yapımı bu Devi sarsma konusunda çok başarısız olmuş olması. XF’in en yakın rakibi BMW 5-Serisi olsa da sahip olma memnuniyeti söz konusu olduğunda Jaguar tek kelimeyle yenilmez.”

Yeni XF yelpazesi artık güç çıkışları tercih edilebilen 3.0- litre dizel motor, yeni 5.0-litre doğal emişli V8 benzinli motor ve 5.0-litre süper şarjlı XFR seçeneklerine sahip. Jaguar kısa zaman önce ilk müşteri teslimatları 2010 yılında başlayacak şekilde yeni Jaguar XJ siparişlerini almaya başladığını duyurdu.