Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE

HABERLER

31 Mayıs 2012

Jaguar, J.D. Power Anketi’nde Bir Numaralı Üretici Seçildi

Jaguar, J.D. Power and Associates/What Car? 2012 BK Araç Sahipleri Memnuniyet Araştırması’nda (VOSS) Bir Numaralı üretici seçildi.

Araştırmada, BK’da yaşayan ve aracına ortalama iki yıldır sahip olan yaklaşık 18.000 bireyin yaptığı değerlendirmeler temel alındı. Performans, tasarım ve konfordan kalite, güvenilirlik, mülkiyet maliyeti, tasarruf ve bayi memnuniyetine kadar araç sahibi olmanın tüm yönleri değerlendirmeye dahil edildi. Araştırma sonucunda elde edilen veriler, yapılan çalışmayı kendi türünün en kapsamlı çalışması haline getirdi.

Jaguar, üreticiler arasında başı çektiği kadar kategoriler bazında da başarılı oldu. XF, 12 ay içinde 15 kategoride zafere ulaşarak “Yılın Üst Sınıf Otomobili (Executive Car)” seçildi.

Jaguar’ın 2011 yılında yapılan ankette 3. olması ve ardından 2012’de elde edilen bu başarı, istikrarlı bir yükselişe işaret ediyor.

What Car? Şef Editörü Chas Hallet bu başarıyı şu sözlerle yorumladı: “Bu, Jaguar’daki herkes için harika bir ödül. Araştırma, müşterilerin sahip oldukları Jaguar araçlardan gerçekten memnun olduklarını gösteriyor. Bu, her otomobil üreticisi için büyük önem taşıyan bir faktör.”

Jaguar Land Rover BK İdari Müdürü Jeremy Hicks ise memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: “JD Power tarafından Birincilik Ödülü’ne layık görülmek, yalnızca BK’da hizmet veren 90 Jaguar bayisi için değil, aynı zamanda Castle Bromwich fabrikasında çalışan 2000 işçi, yetenikli tasarımcılar ve azimleri, detaylara olan dikkatleri ve kaliteye olan adanmışlıkları ile bu sonucu almamıza katkıda bulunan Warwickshire mühendisleri için de çok gurur verici bir olay.”

Jaguar Castle Bromwich Operasyon Müdürü Grant McPherson, elde ettikleri zafer için şöyle konuştu: “Tedarikçilerimizin de dahil olduğu Castle Bromwich ekibinin her üyesi müşterilerimizin beklentilerinin ötesine geçmeyi amaçlıyor. Bu, yıllardır göstermekte oldukları muhteşem performansla hak ettikleri bir Ödül. Kalite, Jaguar üretim sürecinin odak noktası ve doğru yolda olduğumuzu bilmek bizi cesaretlendiriyor. Piyasaya sürülecek olan XF Sportbrake ve F-TYPE’ın da dâhil olduğu sıradaki Jaguar modellerinde de gelişime odaklanacak ve üstün kaliteli ürünler sunmaya devam edeceğiz.”

Jaguar, 2012 Nisan ayı raporuna göre, satışlarda elde ettiği %56′lık artış sayesinde BK’da gösterdiği muhteşem performansı devam ettirmekte.