Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE

HABERLER

15 Nisan 2009

Jaguar XF; İngiltere’nin En Büyük Sürücü Memnuniyeti Anketinde Başı Çekiyor

Auto Express dergisi okuyucuları 2009 yılı Driver Power anketinde Jaguar XF'i İngiltere'nin en iyi arabası seçti.

Sonuçlar, Jaguar’ın lüksü, konforu ve dinamik sürüş keyfini bir arada sunan XF’in zirvedeki yerini sağlamlaştırdığını gösterdi.

Jaguar’ın İdari Müdürü Mike O’Driscoll, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “İngiltere’nin en önemli sürücü memnuniyeti anketinde birinci seçilmek mükemmel bir başarı. Bu başarıyı müşterilerimize daima yüksek kaliteli sürüş ve kullanım keyfi yaşatma konusundaki taahhüdümüze borçluyuz.

Auto Express anketinde, güvenilirlik ve yapım kalitesi, toplam maliyet ve çalıştırma masrafları, performans, sürüş ve yol tutuş gibi önemli bazı alanlardaki müşteri memnuniyetini incelemeye yönelik sorular soruldu. Ayrıca aracın kullanışlılığı, konforu ve sürüş kolaylığına ilişkin sorular da ankette yer aldı.

Mart 2008′de piyasaya çıkarılan XF ankette aldığı oylarla %91,18 gibi mükemmel bir sonuç elde etti.

Auto Express dergisi Editörü David Johns şöyle konuştu: “Auto Express anketinde Jaguar’ın XF executive’in yılın arabası seçilmesi gerçek bir başarıdır. Bu dört kapılı lüks arabaya İngiltere’deki diğer bütün arabalardan daha fazla puan vererek onu zirveye taşıyan sürücüler de böyle düşünüyor.

XF serisi İngiltere’de 5,0 litrelik turbo V8 ve iki yeni 3 litrelik V6 dizel motor içeren yepyeni ve yüksek performanslı bir XFR ile yenilendi.

Bu yeni motorlar yüksek performansın yanı sıra geliştirilmiş emisyon, ekonomi, sürüş kolaylığı ve sadelik gibi özellikler sunmaktadır. Her iki yeni dizel motor da, oldukça övülen 2,7 litrelik motora kıyasla yaklaşık %12 oranında tasarruf sağlayarak ortalama 42,0 mpg yakıt harcar. Dizel motorlu her iki XF modeli, eski motorlara kıyasla %10 oranında bir azalmayla kilometrede 179 gram karbondioksit üretir.

Bu, Jaguar’ın sürekli artan kalitesi ve sağladığı sürücü memnuniyeti nedeniyle kazandığı ilk başarı değildir. Mart ayında, Jaguar ABD’de J.D Power and Associates tarafından gerçekleştirilen 2009 yılı Araç Güvenilirliği Araştırması’nda (VDS) sektöre yön veren ve yıllara dayanan kalite anlayışı ile sektör lideri seçilmiştir.

2009 yılı Auto Express Driver Power anketinin ilk beşi:
1. Jaguar XF
2. Skoda Superb (eski)
3. Skoda Octavia
4. Land Rover Discovery
5. Lexus RX