Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE

JAGUAR HAKKINDA

Yönlendirmeyi atla

C-X16 - JAGUAR'IN GELECEĞİNİN MUHTEŞEM YANSIMASI

Jaguar C-X16, ilk defa 2011 Frankfurt Otomobil Fuarında gösterilme sunulmuştur.

C-X16, tek bir farkla iki koltuklu bir spor otomobildir. Konsept otomobili olmasına rağmen, aynı zamanda Jaguar’ın gelecekteki tasarımının ve teknolojik içeriğinin cesur bir ifadesidir.

“Jaguar’ın kalbinde her zaman spor yatmaktadır ve C-X16 da, tam bir 21.yüzyıl Jaguar spor otomobili için vizyonumuzun mükemmel bir şekilde vücut bulmuş halidir. Hızlı ve çekici olmakla birlikte güç aktarım teknolojilerinin gelişmesine verdiğimiz önemi somut bir şekilde vurgulamaktadır. Jaguar’ın iddialı tasarımını, bir hayvanın çevikliğini ve ilham veren performansını alıp bunları düşük emisyonlu spor otomobiller politikamızla bütünleştirmektedir” diye belirtiyor Jaguar Küresel Marka Yöneticisi Adrian Hallmark.

Kendisinden önceki C-X75 marka konsept otomobili gibi, C-X16 da, sizi bir performans otomobili illüzyonuna hapsetmemektedir. Aynı zamanda, tıpkı C-X75 gibi, otomobilin keskin görüntüsü, etkileyici istatistiklerden fazlasını barındırmaktadır. Burada, sadece 4.4 saniyede 0’dan 100km/s’ye çıkabilen; 300km/s hıza ulaşabilen ve 80 km/s’den 120 km/s’ye sadece 2.1 saniyede çıkabilen bir otomobilden bahsetmekteyiz.

C-X16’nın alüminyum kaportası, ileri motorunun etrafında mümkün olduğunda sıkı sarılmış olup lambalarının esnek durumu, dinamik kapasitesinin bir göstergesidir. Basit ama kullanışlı hatları ve alçak çatısıyla birlikte kuyruğu, C-X16’ya sadece bir Jaguar’da olabilecek erkeksi ancak estetik bir görünüş kazandırmaktadır.

Jaguar Tasarım Yöneticisi, Ian Callum da aynı fikirdedir: “Bir Jaguar spor otomobil, tasarımıyla net bir görsel hareketlilik sağlamalıdır ve C-X16 bu amacın mükemmel bir örneğidir. Her hattı bir amaç ile başlayıp bir duruluk ile sona ermektedir. C-X16’ya kullanışlı duruşunu sağlayan şey budur. C-X16’yı gördüğünüz an onu sürmek istersiniz –ve bu da bir Jaguar spor otomobilin sizde yaratması gereken etkidir.”