Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE

JAGUAR HAKKINDA

Yönlendirmeyi atla

C-X16 - YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ

Jaguar ruhu, performansı yeniden tanımlamak üzerinde odaklanmıştır ve, Adrian Hallmark’ın dediği gibi “Jaguar’ın gözü, geleceğe sabitlenmiştir.” C-X16, bundan sonra Jaguar spor otomobillerinin yeni teknolojiyi kullanarak sunacakları yenilikler hakkında iyi bir ipucu vermektedir.

C-X16, prototip, süper şarjlı, tam alaşımlı bir V6 motoru kullanmaktadır. Bu, kendi içinde, yüksek, etkin, güçlü, içten yanmalı yeni nesil motorları işaret etmektedir. Ancak konsept otomobili aynı zamanda, Formula 1 sistemlerinden esinlenmiş bir performans artırıcı elektrik motoru da kullanabilmektedir.

Azaltılmış yakıt tüketimi, 50mph’ye varan hızlarda, sıfır egzoz emisyonuyla sürüş gerçekleştirebildiğini göstermekte ve sürekli, isteğe bağlı, kısa güç artışı ve yükselmesi sunmaktadır. “Push to Pass” olarak bilinen, sürücünün otomobil gücünü 70kW’ye (95PS) artırabilen 10 saniyelik bir güç artışına olanak sağlamaktadır. Daha fazla güce ihtiyaç duyabileceğiniz, pek olası olmayan, durumlarda parmaklarınızın hemen altında sadece tekerleğin üstündeki bir düğmeyle harekete geçmeyi bekleyen ekstra bir güç de bulunmaktadır. Elektrikli motorların gecikmesiz doğası sebebiyle, bu güç herhangi bir zamanda artırılabilmektedir.

Otomobilin kanatlarındaki kesintisiz hava akımını ve daimi erkeksiliği korumak adına, kapı tutacakları ana gövdeyle tamamen uyumludur. El boşluklarının içine yerleştirilmiş dokunmatik sensorlar sessiz elektrikli motoru tetiklemekte ve sürücüyle yolcuya işlenmiş alüminyum rahatlığını sunmaktadır.