Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE

JAGUAR HAKKINDA

Yönlendirmeyi atla

KALİTE & GÜVENİLİRLİK

Jaguar arabaları, Castle Bromwich’teki son teknolojiyi barındıran tesislerde üretilmektedir. Burası, yüzlerce ileri teknoloji robotun ve multi-milyon-pound makinelerin son derece yetenekli binlerce çalışan ile yan yana ve mükemmel bir uyumla çalıştığı, büyük hayranlık uyandıran bir yerdir. Ve her bir arabanın mükemmel olduğunun garantisini vermek, işletmeler müdürü Grant McPherson’un sorumluluğundadır.

Grant, Jaguar’ın, mükemmel ve güzel tasarım mühendisliği için daima aday olduğunu söyler. – “Rolümüz, her zaman her araba ile takımın, tasarım niyetlerini yerine ulaştırmaktır. Bu sıkı özelliklere ulaşmak bizim işimizdir ve bizim için kalite, bu özelliklere tekrar tekrar ulaşabilme yeteneğidir. Dikkat çekmek istediğimiz nokta, bizim hala burada olduğumuz fikrini aşılamaktır. Bizler lüks sınıf arabalar üretiyoruz.”

Sipariş üzerine yapılmış eşsiz arabalar

Her Jaguar sipariş üzerine yapılmaktadır, bu yüzden üretim hattında hazır bulunan her arabanın onun için bekleyen bir sahibi vardır. Ve bu, Jaguar’ın inanılmaz üretim sürecinin hünerli doğasını gösteren bir gerçektir.

Her bir Jaguar modeli üretimleri süresince, alüminyum bir sac olarak başlayan ve lüks bir araç olarak tamamladıkları yolculuklarında, binlerce hassas süreç ve kalite kontrollerinden geçmektedirler. Sürecin sonundaki genel kontrol aşamasında özel denetmenler her arabayı tüm fonksiyonlarının çalışıp çalışmadığını, arabaların herhangi bir yerinde herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol ederek denetler. Bir arabanın üretimleri sonunda mükemmel olmadığı nadir bir durumda ilgili sorun giderilene, kontrol edilene, tekrar kontrol edilene ve nihayetinde mükemmel olduğu kabul görene kadar bu süreç devam etmemektedir.

Her araç “Jaguar mükemmelliği” seviyesine göre üretilir.