Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE

JAGUAR HAKKINDA

Yönlendirmeyi atla

MÜHENDİSLİĞİ İNGİLTERE'DE YAPILMIŞ VE ÜRETİLMİŞTİR

Bazı markalar hayal gücünü basit bir şekilde çalıştırır. Söz konusu markaların yalnız isimlerinin bahsi bile insanları heyecanlandırır, geçmişin ve anın zaman üstü başarıları ve gelecek vaadinden esinlenir. İşte Jaguar böyle bir markadır.

Jaguar özü gereği İngiliz ve zamanın en kaliteli tasarım – mühendislik fikirleri ile oluşturulmuştur. Bugün, olağanüstü tasarım ve eşsiz bir sürüş hissi ile performans arabalarını oluşturan uzun bir geçmişe sahibiz. Nabzın hızını arttırarak heyecanlandıran arabalar anında tanınabilir.

Her zaman olduğu gibi, kendimizi, mümkün olabilecek en uç noktaları test etmeye adadık. Hiç şüphe yok ki, İngiltere’deki otomotiv mühendisliği ve AR-Ge’de en büyük yatırımcıyız.

İnsana yatırım

İngiltere’nin en büyük otomotiv çalışanı olarak Midlands’de son teknoloji tasarım – mühendislik ve imalat tesislerinde çalışan yaklaşık 24.000 kişiden oluşan dünya standartlarında bir ekibimiz var. Ekibimiz, markamızı yeniden canlandıran performans, teknoloji, ekonomi ve sürdürülebilirlik arasında gereken ince dengeyi oluşturmaya yardım etmektedir.

Son dört yılda diğer bağlantılardaki 1.000 çalışan ile birlikte 8.000′den fazla kişiye iş imkanı oluşturduk. 2012 yılında 300′den fazla yeni mezuna iş imkanı sunarak, son 4 yılda stajer alımını ikiye katladık. Sonuç? Yeniden canlanmış bir marka ve İngiliz otomotiv endüstrisinin geleceğini belirleyecek bir takım.

Dünya çapında dalgalanan bayrak

İngilitere’nin yanı sıra tüm dünya genelinde büyümekte olan sadık bir Jaguar kullanıcı kitlesi bulunmakta. 2008 yılından itibaren Tata Motors ailesinin bir parçası olarak, küresel bir bakış açısına sahip olduk. İleri üretim tesisimiz olan Castle Bromwich’te üretilen araçlarımızın %80′den fazlası, Çin, ABD ve Avrupa dahil olmak üzere dünya çapındaki 101 pazara ihraç edilmektedir.

“Tasarımdaki yenilik, mühendislik ve teknoloji işimizin temelini oluşturur. Yeni ürünler oluşturmak, yeni teknolojiler geliştirmek ve çalışanlarımızın becerilerini arttırmak için yatırım yapmaya devam edeceğiz.”
Dr Ralf Speth – CEO Jaguar Land Rover