Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE

HABERLER

17 Nisan 2006

Jaguar’a Bir Ödül de Auto Express’ten Geldi!

Jaguar’ın XJ modeli, Auto Express Dergisi tarafından gerçekleştirilen "Auto Express Kullanılmış Otomobil Analizi 2006"da "en iyi yönetici otomobili" ödülünü almaya hak kazandı.

2006 yılının ilk ödülünü “Fleet Week” ve “Fleet Management” okuyucularından alan Jaguar XJ’ye yılın ikinci ödülü de Auto Express Dergisi’nden geldi. Jaguar XJ, “Auto Express Kullanılmış Otomobil Analizi 2006″da “en iyi yönetici otomobili” ödülüne layık görüldü. Ödül haberi haftalık olarak yayımlanan Auto Express Dergisi’nde de yer aldı.

“Auto Express Kullanılmış Otomobil Analizi 2006″ çerçevesinde uzmanlar öncelikle tüm ikinci el piyasasını incelemeye aldı. İkinci el piyasasında yer alan otomobil markalarında; satış değeri, güvenilirlik, teknik özellikler ve bulunabilirlik gibi kriterler göz önünde bulunduruldu. Değerlendirmede satın alınabilecek en iyi modelleri ortaya çıkarmak amaçlandı.

2003 yılında araba galerilerinde ilk defa kendini göstermiş olan Jaguar XJ’nin kusursuz değeri, muhteşem sürüş dinamikleri ve sağlam imajı gibi özellikleri “en iyi yönetici otomobili” seçilmesinde en etkili kriterler oldu. Jaguar XJ’ye ödül kazandıran bir başka özellik ise Jaguar XJ’nin alüminyum yapısı nedeniyle hafif olması ve bu nedenle de daha ekonomik yakıt tüketimi sağlaması. Örneğin motor gücü 300 beygir olan 4,2 litre versiyonda, 100 kilometrede 10.9 ortalama yakıt sarfiyatı gerçekleşirken, 3,0 litrede ise bu yakıt sarfiyatı 10.5’e düşmektedir. Yeni piyasaya çıkarılan 2.7 dizel versiyonda ise 100 kilometrede 8.1 yakıt sarfiyatı gerçekleşmektedir. Bu veriler de gelecekteki ikinci el değerlerinin göstergesidir.

Jaguar Cars XJ Araç Ofis Müdürü Pete Holden bu ödülü almaktan büyük şeref duyduklarını belirterek, “Konforlu içi, üstün incelik düzeyi ve yüksek ekipman standardı XJ’yi sürücüler için rahat ve lüks kılmaktadır. Üstelik XJ’nin hafif alüminyum gövdesi; çevik, dinamik, güçlü performans ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır” dedi.

XJ piyasaya sürülmesinden itibaren, 2005’te “İskoç Yılın Arabası Ödülleri”nde ‘Yılın Dizel Arabası’, 2005 yılı “Fleet World Ödülleri” ve 2006 yılında “Hangi ArabadaEn İyi Lüks Araba” ödüllerinde ‘En İyi Lüks Araba’ dâhil olmak üzere birçok ödül almıştır.