Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE
Skip tertiary navigation

JAGUAR XF

Kusursuz bir sürüş keyfinin yerini hiçbir şey tutmaz. Alanında birçok ödül kazanan XF'in yenilikçi tasarım ve mühendislik detayları, yakıt tasarrufunda ödün vermeden en iyi performansı yakalamanızı sağlar.

ENERJİ İÇİN TASARLANDI

Günlük enerji tasarufunuzu yaşantınızdaki bazı şeyler sayesinde arttırabilir, hatta enerji tüketiminizi en düşük seviyeye kadar düşürebilirsiniz. FX'inizin içgüdüsel bir şekilde, Jaguar'ın Start/Stop teknolojisi sayesinde durma noktasına geldiğinde motorunu kapatma özelliği bunlardan biri olacak ve sadece fren pedalını serbest bırakarak motoru tekrar çalıştırabileceksiniz. Yolu ve sürüş stilinizi sürekli izleyen ZF8 ileri vites otomatik şanzıman sisteminin sağladığı optimize edilmiş performans ve kadife hissi uyandıran vites geçişleri ile doğal sürüşün gerçek keyfini çıkaracaksınız.

XF Sportbrake showing wheel

SEZGİSEL SÜRÜCÜ DESTEĞİ

XF'inizi yaşantınızın bir parçası kılacak, zahmetsiz kullanım ve heyecan verici kontrol arasındaki en ideal dengeyi hazırlayan bir dizi yenilikçi teknolojiler bulacaksınız. Adaptive Dynamics sistem, geliştirilmiş konfor için süspansiyonları yol ve sürüş stilinize göre ayarlar. Ayrıca XF'in Servotronic direksiyon yapısı yol hızına bağlı olarak direksiyon güç düzeyinize göre kalibrasyonlarla, size en yüksek performansı sunmak için optimize edilmiştir. Böylece XF'iniz size ayak uydurur, direksiyon kontrolünüzü de kullanımınıza göre iyileştirerek maksimum sürüş keyfi almanızı sağlar.

XF driving through a snow covered landscape

LÜKS İÇ DİZAYN

Yeni XF model gamı, daha geniş koltuk tasarım ve renkleri içererek kabin içinde kişiselleştirme için ilave fırsatlar yaratır.

Geliştirilmiş koltuk tasarımları en zorlu manevralarda bile artırılmış bir destek sağlar. Yeni XF’in konforlu kabini, daha fazla lüks ve artırılmış sürüş keyfi için tasarlanmış olan akıllı ve dikkat çekici özeliklerle hayat bulur.

Fosfor mavisi halo aydınlatması, sviçler, JaguarDrive Selector™, start düğmesi, elektrikli el freni ve gösterge paneli ile aynı zamanda orta ve üst konsollarda da kullanılır. Seçilen modele bağlı olarak, kapılarda da fosfor mavisi aydınlatma kullanılabilir. XF’in deri direksiyon simidi sabit hız kontrolü ve takılı ise JaguarVoice™ için düğmeler içerir.

Bu ayrıca, ses çıkışını kontrol etmek, CD parçaları, radyo kanalları veya bir MP3 çalarda seçim yapmak için de kullanılabilir. Direksiyon simidi ısıtması XF model gamında opsiyonel olarak mevcuttur. Yeni XF’deki gösterge tablosu yeniden yapılandırılmıştır ve tam renkli bir 7 inç ekran içerir.

XF’nin klima kontrol sisteminde otomatik partikül ve koku filtrasyonu, nem kontrolü ve pencere buğu çözücü bulunur. Çift bölge özelliği sürücü ve ön yolcunun farklı sıcaklıklar ayarlamasını sağlar.

Isıtmalı ön koltuklar XF Luxury ve Premium Luxury seçeneklerinde mevcutken, XF Model Gamı ve XFR’da ısıtma ve soğutma opsiyonlarına sahip ön koltuklar bulunur. Büyük torpido gözüne ek olarak, XF’te her kapıda ve ön koltukların arkalarında saklama cepleri yer alır.

JaguarDrive Selector™ geleneksel vites koluna göre daha az yer kapladığından, CD saklama için yer, iki yardımcı güç kaynağı, opsiyonel Taşınabilir Ses Arayüzü ve iki bardak tutucu bulunur. Diğer iki bardak tutucu arka koltukların orta kol dayamasında bulunabilir.

Yeni XF’in bagajı en az 500 litrelik bir kapasiteye sahiptir ve seçilen yedek lastik seçeneğine bağlı olarak maksimum 540 litreye çıkarılabilir. Katlanan arka koltuklar söz konusu olduğunda ilave bir 420 litrelik alan sunulur.

 • SE
 • XFR
 • Premium Luxury
 • Luxury
 • Portfolio
 • İç Döşeme

  Siyah deri-süet koltuk, siyah torpido, siyah tavan

  Kaplama

  Satin American Ceviz

 • İç Döşeme

  Fil dişi yumuşak perfore deri ve biyeli koltuklar, kontrast dikişli tarçın torpido, süet bej tavan

  Kaplama

  Zengin Meşe

 • İç Döşeme

  Bej yumuşak perfore deri koltuklar, siyah torpido, süet bej tavan

  Kaplama

  Piyano Siyahı

 • İç Döşeme

  Siyah yumuşak perfore deri ve biyeli koltuklar, kontrast dikişli siyah torpido, süet siyah tavan

  Kaplama

  Kök Ceviz

 • İç Döşeme

  Açık gri deri koltuk, siyah torpido, gri tavan

  Kaplama

  Satin Gül Ağacı

BİLGİLENDİRME VE EĞLENCE

Kişisel olarak size özel hazırlanan iç mekanda, bilgi ve eğlence seçenekleri sesli yada dokunmatik komutunuzu bekliyor. Konsolun tam ortasında bulunan 7 inc boyutundaki dokumatik ekran, klima kontrolünden, navigasyona yolculuğunuz için gerekli tüm komutları size sunuyor. Ayrıca eğlencede birçok seçenek sunarak, istediğiniz müziği istediğiniz zaman dinleyebilme keyfini yaşatacak.

10 adete kadar en beğendiğiniz cd'lerinizi XF'inizin 30GB boyutundaki depolama alanında saklayabilirsiniz. Ayrıca iPod®, Mp3 player bağlantıları yada Bluetooth® erişimi ile müzik yayınları için XF'inizin ses sistemini kullanabilirsiniz. Eğer hands-free kontrollerini kullanmayı tercih ederseniz, basit bir şekilde sesli komutlarla eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Multimedia

R İÇ MEKAN TEMASI

XFR’ın iç mekanı sportif performansını tamamlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ahşap kaplamalar ve dahili renk kombinasyonları için özel seçenekler vardır ve 18/14 yollu yumuşak tanecikli deri ön spor koltuklar viraj alma sırasında daha yüksek konfor için elektrikli yan desteklere sahiptirler. Gösterge tablosu, direksiyon ve ön kafalıklarda R çıkartması bulunurken, gösterge kadranlarından kırmızı ibreler ve bir ‘SÜPERŞARJLI’ motifi yer alır.

SPOR İÇ MEKAN TEMASI

Spor İç Mekan Paketi, orijinal olarak süperşarjlı XFR için geliştirilmiş olan 18-yollu (sürücü) ve 14-yollu (yolcu) ön spor koltukları içerir. Otomatik ayarlanabilir yan koltuk destekleri virajlarda sürücü ve yolcuyu yerinde sıkıca tutar ve olağanüstü yanal destek sağlar. Kabinin sportif görünümünü biraz daha artırmak amacıyla, XF Spor İç Mekan Paketi sadece bu opsiyona özgü olan, yüksek parlaklıkta, Piyano Siyahı kaplamayla birlikte sunulur.