Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE

XJ 

ÖZELLİKLER

Yönlendirmeyi atlayın

XJ SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ

Olağanüstü motorları, gelişmiş vites değiştirme teknolojisi ve emniyet özellikleri XJ'yi sürüşte tatminkar ve heyecan verici kılar.

AKILLI GÜÇ

Yeni XJ, Jaguar’ın bugüne kadar yarattığı teknik açıdan en gelişmiş motorlar olan AJ-V6 dizel ve AJ-V8 benzinli Gen III motorları ile donatılmıştır. Üst düzey performansı ve eşsiz zarafet ve sıra dışı verimlilik ile bir araya getirmek için tasarlanan bu dikkat çekici motorlar zengin ve heyecan verici bir sürüş deneyimini garanti etmektedirler.

XJ’nin gelişmiş hafif alüminyum monokok karoseri arabanın performansını etkileyen önemli bir faktördür. Havacılık sektöründen adapte edilen tekniklerle üretilen gövdenin çelik gövdelere göre üstün olan özellikleri arasında daha hızlı ivmelenme, daha hassas yol tutuşu, daha kısa durma mesafeleri, gelişmiş güvenlik ve yakıt tüketiminde daha fazla verimlilik yer alır.

PERFORMANS VE VERİMLİLİK

XJ’de kullanılan yeni nesil Jaguar motorları göze çarpan verimlilikleri ile enerji tüketimi alanında çığır açmıştır. 100 Km de 7.0 lt ortalama yakıt sarfiyatı ile yakıt tasarrufu ve 3,0 litrelik 275PS V6 dizel motor kullanılması durumunda 184g/km CO2 emisyon değeriyle her motor kendinden önce gelen motora kıyasla kayda değer oranda geliştirilmiş performans sunar.

XJ

OTOMATİK ŞANZIMAN

Güç aktarımı, rahat vites geçişleri ve optimum performans için tam uyarlanabilir bir vites sistemi olan, Jaguar’ın otoritelerce kabul görmüş elektronik kontrollü ZF altı vitesli otomatik şanzımanının gelişmiş bir versiyonu ile sağlanır. Sürücünün daha fazla katılımını sağlamak amacıyla direksiyonun arkasına monte edilen tuşlarla da manuel vites seçimi gerçekleştirilebilmektedir.

XJ

AKILLI DURDURMA/ÇALIŞTIRMA TEKNOLOJİSİ

Akıllı durdurma/çalıştırma teknolojisinin zekası, motora gerek duyulmadığı anı tespit etmesinde yatar. Sürücü fren pedalını bırakır bırakmaz motor yeniden çalıştırılacak ve sürücünün ayağı gaz pedalına ulaşmadan önce “boşta” çalışıyor olacaktır. CO2 emisyonlarını azaltmanın yanında, sistem koşullara bağlı olarak yakıt tüketiminde %5–7 civarında tasarruf sağlayabilir.

XJ