Skip primary navigation

FIND YOUR COUNTRY

VIEW GLOBAL WEBSITE

XJ 

ÖZELLİKLER

Yönlendirmeyi atlayın

XJ GÜVENLİK

XJ’nin gelişmiş güvenlik sistemleri kaza riskini azaltmak ve en kötüsüne karşı araçtaki yolcuların ve yolda bulunan diğerlerinin korunmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

handle

HAFİFLİĞİN GÜCÜ

XJ’nin gelişmiş hafif alüminyum monokok karoseri arabanın performansını etkileyen önemli bir faktördür. Havacılık sektöründen adapte edilen tekniklerle üretilen gövdenin çelik gövdelere göre üstün olan özellikleri arasında daha hızlı ivmelenme, daha hassas yol tutuşu, daha kısa durma mesafeleri, gelişmiş güvenlik ve yakıt tüketiminde daha fazla verimlilik yer alır.

XJ

PARK YARDIMI

Aracın yakınındaki nesnelere göre sürücüyü uyarmak üzere tasarlanmış bir ön ve arka park yardımı, sürücüyü sesle uyararak dokunmatik ekrandaki grafikler ile de bu nesnelerin araca göre konumlarını gösterir.

Extra güvenlik ve rahatlık için ayrıca, görüntüsü dokunmatik ekranda yer alan ve aracın arkaya giderken hangi alanda ilerlediğine klavuzluk yapan arka park kamerası sistemi bulunmaktadır.

XJ

KÖR NOKTA EKRANI

Şerit değiştirirken daha fazla güvenlik sağlamak adına Kör Nokta Ekranı, aracın ilerleyişi sırasında radar sensörlerini kullanır. Doğrudan veya aynaların herhangi birinden görülemeyen bir araç tespit edildiğinde dış dikiz aynalarındaki sarı renkli uyarı işareti yanarak sistem sürücüyü uyarır.

XJ